ZASTROPOVÁNÍ CEN ELEKTŘINY A PLYNU

Stát začal regulovat ceny elektřiny a plynu

Vážení zákazníci, od 1.1.2023 bude platit vládní nařízení Vlády České republiky ze dne 5.10.2022 o „zastropování cen“ elektřiny i plynu, a to na úrovni 5000 Kč/MWh elektřiny a 2500 Kč/MWh plynu. Ceny uvádíme bez DPH.

To je velmi dobrá zpráva, a to především pro Vás, zákazníky, kteří mají právě spotový ceník. Cena elektřiny na spotovém ceníku se určuje tak, že se nakupuje každou hodinu za aktuální cenu, která na trhu je. 

Příklad:

STROP ceny bude dle vládního nařízení 5000 Kč/MWh elektřiny a 2500 Kč/MWh plynu. V danou hodinu bude cena elektřiny např. 8000 Kč/MWh, pro zákazníka tak bude cena 5000 Kč/MWh. V případě že bude cena 3000 Kč/MWh zákazník má tuto, nižší cenu. Se stejnou logikou to platí pro ceníky plynu. Vyšší cenu, něž STROP, mít nemůžete nižší však ano. A v tom je ta obrovská výhoda zákazníka se spotovým ceníkem.

Cena elektřiny a plynu na burze nyní aktuálně velmi výrazně klesá, ve výhledu na poslední kvartál letošního roku eviduje pokles ceny téměř na polovinu!  Lze tedy předpokládat, že spotová cena bude výhodnější než fixovaná cena za současných ceníků, nebo i dotovaná cena státem. Spotovými cenami tak zákazník šetří nejen svoje prostředky, ale i prostředky státu. Stát totiž nebude nucen dorovnávat ceny riskantních nákupů za extrémní ceny u velkých firem – středo a velkoodběratelů, ale jen ztrátu vzniklou proti trhu, který nyní začal regulovat. 

Jinými slovy, v tomto případě právě Vy, odběratele na spotovém ceníku, ušetříte nejvíce. Zákazník s fixovaným ceníkem nemusí ušetřit vůbec. 

 

Obchodní oddělení

spol. GEEN Sale a.s.

Přečtěte si další články...

Odebírejte novinky

Zadejte Váš email a budeme Vám zasílat novinky uhledně dění v naší společnosti.
Solární panel
Dekorace
Infolinka GEEN Sale bude 29. 09. 2023 z technických důvodů mimo provoz.