Naše třetí biospalovna slavnostně otevřena!

Naše třetí biospalovna slavnostně otevřena!
Celkový instalovaný výkon nového projektu, který se nachází jen kousek od rodiště slavného Nikola Tesly, je stejně jako u dvou předchozích elektráren v Benkovaci a Županje 6,1 MW elektřiny a 8 MW tepla.

Společnost GEEN tak v Chorvatsku vyrobí celkem 120 000 MWh elektřiny za rok, která pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Takové množství by dokázalo zásobovat elektřinou celé město velikosti Liberce i s přilehlými vesnicemi.

A proč stavíme v Chorvatsku? 

"Tato země má jasnou a stabilní politiku v oblasti obnovitelných zdrojů, a proto zde takové projekty dávají výrazně vyšší ekonomický smysl než jinde v Evropě" vysvětluje ředitel chorvatských biospaloven Filip Varhoľ. A v plánu jsou další a další projekty. 

"V Chorvatsku vidíme minimálně jednu další příležitost pro podobný projekt, jako jsou naše stávající elektrárny. Vše ale záleží na konkrétních podmínkách a jednáních. Dále zkoumáme příležitosti v Gruzii a Kyrgyzstánu. Obě země nabízejí určitě zajímavé podnikatelské příležitosti, ale zároveň i specifické prostředí," dodává ředitel společnosti GEEN Holding Vít Slezák.

Přečtěte si další články...

Odebírejte novinky

Zadejte Váš email a budeme Vám zasílat novinky uhledně dění v naší společnosti.
Solární panel
Dekorace