Новости

Naše třetí biospalovna slavnostně otevřena!12.7.2021

Celkový instalovaný výkon nového projektu, který se nachází jen kousek od rodiště slavného Nikola Tesly, je stejně jako u dvou předchozích elektráren v Benkovaci a Županje 6,1 MW elektřiny a 8 MW tepla. Společnost GEEN tak v Chorvatsku vyrobí celkem 120 000 MWh elektřiny za rok, která pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Takové množství by dokázalo zásobovat elektřinou celé město velikosti Liberce i s přilehlými vesnicemi.

A proč stavíme v Chorvatsku? "Tato země má jasnou a stabilní politiku v oblasti obnovitelných zdrojů, a proto zde takové projekty dávají výrazně vyšší ekonomický smysl než jinde v Evropě" vysvětluje ředitel chorvatských biospaloven Filip Varhoľ. A v plánu jsou další a další projekty. "V Chorvatsku vidíme minimálně jednu další příležitost pro podobný projekt, jako jsou naše stávající elektrárny. Vše ale záleží na konkrétních podmínkách a jednáních. Dále zkoumáme příležitosti v Gruzii a Kyrgyzstánu. Obě země nabízejí určitě zajímavé podnikatelské příležitosti, ale zároveň i specifické prostředí," dodává ředitel společnosti GEEN Holding Vít Slezák.

Nový zákaznický portál v provozu31.3.2021

Od března letošního roku je v plném provozu nový portál společnosti GEEN Sale, ve kterém mohou všichni naši zákazníci jednoduše a přehledně spravovat vše ve spojitosti s odběrem elektřiny či plynu. Jde o jednu z inovací, kterou letos našim odběratelům energie přinášíme. "Na změnu zákaznického portálu jsme se chystali delší dobu. Chtěli jsme vyladit vše tak, aby rozhraní odpovídalo moderním požadavkům a trendům. Stávající podoba je tak daleko přehlednější a umožňuje ještě lépe spravovat domácnostem a firmám jejich zákaznické účty,“ uvedl k portálu Josef Křeček, vedoucí obchodu GEEN Sale.

Nové uživatelské rozhraní zdůrazňuje naši obchodní filozofii. Jednoduchá, transparentní smlouva, na které náš zákazník nalezne vše, co na ní nalézt má. „To, že naši zákazníci přesně ví, kdy jim smlouva začíná a končí, že ví přesně za kolik od GEEN elektřinu a plyn odebírají, nás zcela odlišuje od konkurence na trhu. A právě tyto důležité parametry si může kdykoliv zákazník na portále vždy snadno ověřit. Zpětná vazba na takovýto přístup je velmi pozitivní a věříme, že férový přístup osloví další nové klienty“ uvádí dále Josef Křeček.

 

 

Energana Gospić: Poslední z trojčat úspěšně zkolaudováno!8.3.2021

Na konci roku 2020 byla zkolaudována další z našich chorvatských biomasových elektráren Energana Gospić. Elektrárna v hodnotě cca 1 mld. Kč nyní jede ve zkušebním provozu, který je naplánován pro následující tři měsíce. Celkový instalovaný výkon projektu je stejně jako u dvou předchozích, Benkovac a Županja, 4,96 MW elektřiny a 8 MW tepla. Společnost GEEN tedy v Chorvatsku vyrobí celkem 120 000 MWh elektřiny za rok, která pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Takový výkon by dokázal zásobovat elektřinou celé město velikosti Hradec Králové nebo Liberec i s přilehlými vesnicemi! Příznačné je, že Energana Gospić se nachází hned poblíž rodiště nejvýznamnějšího elektrotechnického inženýra Nikoly Tesly. Elektrárnu si můžete prohlédnout při cestě na dovolenou z chorvatské dálnice A1.

Za úspěšné dokončení projektu vděčíme především našim zaměstnancům, kteří i v dnešní složité době odvedli skvělou práci. Dík patří i našim investorům za jejich důvěru v naše projekty a v nás jako stabilního obchodního partnera.

 

Generálním partnerem dvojnásobného mistra světa v Ironmanu Tománka se stává GEEN14.2.2021

BRNO - Jeden z nejúspěšnějších tuzemských parasportovců, triatlonista Honza Tománek, získal nového generálního partnera. Tím se od letošního února stala energetická skupina GEEN. Cílem nového partnerství je vytvořit takové podmínky, aby se Honza Tománek i další roky udržel na stupních vítězů všech světových vrcholových soutěží.

„Jsem nesmírně hrdý, že se společnost GEEN rozhodla stát mým generálním partnerem. Věřím, že společně nás čeká vítězná budoucnost,“ okomentoval Honza Tománek nové partnerství. „Celá spolupráce byla na počátku tak trochu dílem štěstí a náhody, v médiích jsem postřehl téma kauzy Aleše Mokrého a shodou okolností jeden z mých přátel Aleše a jeho společnost GEEN pracovně znal a když mi vysvětlil, jak Aleš funguje, jak motivuje svůj tým a lidi ve firmě, tak jsem se rozhodl ho oslovit.  Potkáte jen málo lidí, kteří mají obdobný přístup k motivaci zdravotně postižených. jako používám já sám na sebe,“ popsal Tománek netradiční start vzájemné spolupráce.

„Když se nám Honza ozval, tak jsme se společně potkali a dvě hodiny jsme si vyprávěli nejen o svých životních zkušenostech, ale také o tom, jak vnímáme roli společnosti vůči tělesně postiženým. Co vlastně takovým lidem společnost nabízí a co by jim měla nabízet. Byl to pro mě velmi obohacující zážitek, na jehož konci jsme se domluvili, že společnost GEEN se stane generálním partnerem tohoto neuvěřitelného sportovce, “ říká Aleš Mokrý, CEO GEEN.

KDO JE HONZA TOMÁNEK?

Vrcholový sportovec a dvojnásobný Mistr Světa v 70.3 Ironmanu. V patnácti letech se Honza stal účastníkem dopravní nehody, kdy ho srazil nepozorný řidič automobilu. S těžkou situací a získaným handicapem se vyrovnal po svém, a dnes patří k nejúspěšnějším multi-sportovním talentům vrcholového parasportu.

V sérii závodů 70.3 Ironman (1.9 km plavání – 90 km cyklistika – 21.1 km běh) pravidelně vítězí v kategorii Physically Challenged, tedy v kategorii pro handicapované sportovce. V porovnání s nehandicapovanými závodníky se většinou umisťuje v první třetině absolutního pořadí. Je také reprezentantem České republiky v paratriatlonu a několikanásobným medailistou světového poháru ITU.

Honza je historicky prvním Čechem, který na sledgi reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru v běžeckém lyžování handicapovaných. Později se začal specializovat na vytrvalostní běžkařské závody. Je také prvním Čechem, který dokázal na sledgi dokončit ČEZ Jizerskou 50 a Vasaloppet 90, nejdelší a nejnáročnější běžkařský závod na světě.

 

Instalovali jsme turbínu v Gospić30.9.2020

Během letních měsíců jsme instalovali turbínu do zatím poslední z našich biomasových elektráren v Chorvatsku. Turbína typu 6,2 – 6,3 E s výkonem 6 136 kW dosahuje rychlosti až 10 000 ot. x min -1. Vyrobila ji pro nás brněnská firma EKOL.

Dvě chorvatské elektrárny, které jsou už v provozu, mají instalovaný výkon 8,5 MWt a 4,87 MWe. S dostavbou té třetí v Gospici se tak blížíme k celkovému výkonu 25,5 MWt a 14,61 MWe.


 

 

 

Jak je to doopravdy s podporou fotovoltaiky?21.7.2020

Před několika týdny jsme psali o postoji Čechů k obnovitelným zdrojům. Ten je pozitivní a energie z obnovitelných zdrojů patří mezi jejich priority. Mezi naše priority. Kromě toho považujeme solární energii hned po větrné energii za tu nejbezpečnější. Proč je tedy kolem podpory fotovoltaiky v poslední době takový povyk? 29 miliard korun, kterými stát může podpořit solární výrobu energie, údajně skončí v černé díře. Je to opravdu tak nenávratná investice, jak je prezentována?

Nová studie společnosti EY prokázala, že podpora ve výši 29 miliard korun se vládě až z poloviny vrátí na daních a ostatních poplatcích a odvodech, které solární energetické společnosti odvádějí. Celkem je to 14,1 miliardy korun plynoucích do veřejných rozpočtů, z nichž 6,9 miliardy tvoří odvody daní do státního rozpočtu a zbylých 7,2 miliardy korun odvody za zaměstnance, příjmy obcím a další příjmy.

I přes to všechno vláda na konci dubna schválila snížení podpory pro solární elektrárny na minimální úroveň danou Evropskou komisí. Důsledek toho by měl být roční úspora ve výši 7–10 miliard korun. Na druhé straně ale stojí vládní energetiko-klimatický plán, který počítá se zvýšením instalovaného výkonu fotovoltaických elektráren až o 1900 MW do roku 2030. Od roku 2012 přitom instalovaný výkon solárních elektráren spíše stagnuje. Doba solárních baronů je dávno pryč a tisíce běžných domácností a firem, které se v nedávné minulosti zadlužily, aby v dobré víře investovaly do ekologické výroby energie, jsou nyní ve svízelné situaci, do níž se nedostaly svou vinou, ale kvůli chybám jejich vlády. Naší vlády.

GEEN

Rozšiřujeme akci "Pošli to dál!" pro členy sítě STARNET2.6.2020

Rozšiřujeme akci "Pošli to dál!" pro členy sítě STARNET

Vážení členové sítě STARNET,

ve spolupráci s naším partnerem jsem se rozhodli rozšířit naši úspěšnou akci "Pošli to dál!“ také na prvoodběratele, kteří jsou současně členy sítě STARNET. Původní akce umožňovala každému odběrateli získat bonus 500 Kč za přidání odběrného místa z řad rodiných příslušníků či známých. Nyní máte možnost tento bonus získat i Vy. Za každé a to i nově připojené odběrné místo Vám na zákaznický účet připíšeme bonus 500 Kč.

Skupina GEEN je nejen distributorem, ale zejména největším výrobcem výhradně čisté energie z obnovitelných zdrojů v ČR. Vlastníme 21 elektráren v pěti zemích světa a v našem portfoliu jsou jak elektrárny vodní, tak solární a bioplynové na dřevní štěpku.
Kromě čisté energie se soustředíme také na férový vztah se zákazníkem. U nás nenajdete žádné skryté poplatky, netransparentní jednání či neprůhledné zdražování. V zákaznickém centru vždy najdete datum platnosti své smlouvy a cenu, za kterou energie odebíráte.

Pokud vás tato nabídka zaujala, stačí napsat vaše kontaktní údaje a adresu předpokládaného odběrného místa na energie@geen.eu Do pěti pracovních dnů vás budeme kontaktovat a provedeme vás procesem přepisu dodavatele elektrické energie či plynu.

Recyklace solárních panelů19.5.2020

Energetický holding GEEN svou obchodní strategii vedle investic do vodních elektráren a biomasových spaloven zaměřil i na oblast solární energie, právě z důvodu, že vedle samotné ekologické podstaty principu energetického zdroje, se jedná o technologie, které jsou již dnes z velké míry ekologicky recyklovatelné. V budoucnu lze předpokládat i snižovaní nákladovosti samotné technologie. Solární panely, které dosloužili, lze v recyklovat a v případě těch modernějších až do 100 %.

V Česku jsou téměř z 98 % instalované křemíkové panely, kde až 70 % tvoří sklo a 20 % hliníkový rám. Zbytek pak připadá na plasty a kovy. Panel je tak možné plně recyklovat – sklo až z 95 %, hliník dokonce ze 100 %. Recyklace hliníku navíc šetří až 70 % energie potřebné k výrobě nového hliníku. Kromě toho, že proces recyklace je prospěšný pro životní prostředí, je také ekonomicky výhodný. Už jen rozebrání panelů a získání hliníku, mědi, stříbra nebo dalších využitelných vzácných kovů pokryje náklady na recyklaci běžných křemíkových panelů. Řadu materiálů je navíc možné opětovně zpracovat a využít při výrobě nových panelů. 

Všichni provozovatelé fotovoltaických elektráren jsou ze zákona povinni zajistit recyklaci panelů ze svých elektráren, a to smluvně prostřednictvím tzv. kolektivních systémů, které se specializují právě na odběr a samotný proces recyklace.

GEEN

CASE STUDY FIBERTEX12.5.2020

Do dnešní aktuality jsme si pro vás připravili case study demonstrující instalaci úsporného LED osvětlení pro společnost Fibertex.

Časová osa znázorňuje průběh celého procesu, který začal u tohoto projektu schůzkou v červenci a skončil v lednu při předání průvodní technické dokumentace. Celá realizace tak trvala necelé dva měsíce, navíc přes Vánoční svátky a ukazuje naši schopnost pohotově reagovat a projekty dokončit v rekordním čase. Celkově společnost Fibertex investovala do kompletní výměny osvětlení kolem 2 milionů korun s návratností 2,9 let.

Jaký je tedy aktuální stav?

 

Celková úspora představuje: 42,11 kW

Systém svítidel, který jsme instalovali se skládá ze 179 ks LED svítidel o výkonu 82 W, kde 89 ks disponuje speciální optikou do skladových uliček pro minimální oslnění. Do sekce expedice jsme poté museli instalovat 24 ks LED svítidel o výkonu 165 W aby byly splněny požadavky na vyšší intenzitu osvětlení.

Celý systém pak disponuje dvěma automatickými profily – denním a nočním. Při denním vše podřizuje osvitovým čidlům a udržuje investorem stanovenou hodnotu. Během nočního profilu jsou pak osvětleny pouze komunikační uličky na pohybová čidla. Maximální možný výkon vzhledem k projektu, který počítal s udržovacím činitelem, je ze začátku ponížen na 70 %. Díky tomuto bude zachována stejná intenzita osvětlení po celou dobu životnosti osvětlení.

Původní stav

Současný stav

A co o nás říkají v samotném Fibertexu?

„Společnost GEEN Development a.s. pro nás realizovala modernizaci osvětlení skladu hotové výroby. Díky pozitivní zkušenosti s realizací a následnou funkcí celého systém inteligentního osvětlení, kdy projekt dává i ekonomický smysl, společnost opět oslovíme do dalších výběrových řízení, a to nejen v rámci revitalizací osvětlovacích soustav,“ popisuje spolupráci Dominik Peterka, Investment Technician z Fibertex.

Jak spolupráci hodnotí naši kolegové?

„Jsme rádi, že společnost Fibertex byla s naším návrhem úsporného opatření spokojená. Řešení jsme však byli schopni navrhnout i díky příkladnému přístupu z její strany. Zástupci Fibertex věděli, co chtějí a rozuměli problematice osvětlení. Veškerá data, která společnost od potenciálních dodavatelů obdržela podrobila vlastní zkoušce. Vzorky svítidel od všech nabízejících testovali a zkoumali jejich provedení, teplotu, dojem lidí z oslnění a další rozhodující faktory. Jsme rádi, že námi navržená svítidla obstála a těšíme se na případnou další spolupráci,“ říká František Dovčík, který měl celý projekt na starost.

Pokud i vy plánujete výměnu osvětlení, neváhejte se nám ozvat a společně s našim týmem techniků najdeme řešení pro vaše prostory.

Kontaktujte nás prosím na emailové adrese geen@geen.eu

GEEN

Zelená energie je pro Čechy prioritou6.5.2020

Věříme, že zelená energie je budoucností a těší nás, že Češi jako národ považují výrobu energie z obnovitelných zdrojů za velmi šetrnou k  životnímu prostředí. Obnovitelné zdroje přitom hodnotí jako nejbezpečnější a nejlevnější ze všech zdrojů energie. Domnívají se také, že stát by měl tyto zdroje více podporovat, jelikož jejich využití není dostatečné. Nejnovější průzkum Eurobarometr, který organizuje Evropská komise ve všech zemích EU, odhalil, že využívání energie z obnovitelných zdrojů je pro Čechy třetí nejvyšší prioritou po zaměstnanosti a bezpečnosti státu. Potvrzuje tak výsledky studie Masarykovy univerzity z roku 2018, v níž veřejnost oznámkovala různé energetické zdroje. Daleko před ostatními zdroji energie jsou českou veřejností pozitivně vnímány větrné a fotovoltaické elektrárny, následované elektrárnami vodními.

Díky tomu, že 100 % naší energie pochází z obnovitelných zdrojů, jsme schopni odběratelům i investorům dodat zelené certifikáty potvrzující bezemisní původ naší elektřiny. Naši partneři v Česku mohou tímto certifikátem veřejně deklarovat aktivní podíl na zlepšování životního prostředí, ale například v některých částech Rakouska je takový doklad podmínkou pro vydání stavebního povolení.

Zdroj dat: Studie MU

Tisková zpráva28.4.2020

Velké podniky mohou ušetřit 900 000 megawatthodin energie ročně

Praha, 14. dubna 2020 - Energii odpovídající třítýdenní výrobě Jaderné elektrárny Temelín, přesně 900 000 MWh, by mohly ušetřit velké podniky v Česku. Vyplývá to z analýzy společnosti GEEN, která podnikům pomáhá realizovat úsporná energetická opatření počínaje energetickými audity. Náklady na dosažení efektivních energetických úspor činí pro jednu firmu cca 6,5 milionu korun s návratností investice mírně přes 4 roky. 

Více v přiloženém pdf  Tisková zpráva.

Tisková zpráva

Napsali o nás22.4.2020

Již druhým projektem brněnské skupiny GEEN na chorvatském trhu je elektrárna Županja. Elektrárna spalující biomasu o výkonu 4,93 MW ukončila před koncem roku 2019 zkušební provoz, v rámci kterého byly prokázány projektované parametry. Jedná se o podobnou elektrárnu jako ve městě Benkovac, kterou provozuje GEEN v Chorvatsku už od roku 2018. Tržní hodnota investice elektrárny Županja je 1 mld. korun a česká společnost sídlící v Brně má spočítanou návratnost vložených prostředků během 5 let.

Více na: https://www.stavebniserver.com/zpravodajstvi/vytapeni-tzb/ceske-energeticke-skupine-geen-se-v-chorvatsku-dari/

GEEN

Turbína pro Gospić16.4.2020

Poslední z chorvatských trojčat GEEN se dočkala turbíny.

Obě naše chorvatské elektrárny Županja a Benkovac jsou plně v provozu za dodržení přísných hygienických a preventivních opatření a výstavba třetí elektrárny Gospić pokračuje podle plánu. Právě v těchto dnech probíhá přeprava parní kondenzační turbíny společně s generátorem do našeho centrálního skladu a v červnu ji budeme instalovat v Gospići. Turbínu typu 6,2 – 6,3 E s výkonem 6 136 kW a rychlostí až 10 000 ot. x min -1 vyrobila česká společnost EKOL v Brně.

GEEN

Vyjádření GEEN Holding - COVID - 1931.3.2020

Vážení obchodní partneři, zákazníci,

v souvislostí se stávající celosvětovou situací bychom Vás chtěli ujistit, že všechny divize skupiny GEEN v ČR i ostatních zemích fungují i nadále bez přerušení a ve všech směrech pokračujeme v naplňování naší strategie a obchodních plánů. Díky povaze obnovitelných energetických zdrojů, které využíváme k výrobě, máme zajištěn trvalý provoz, jen minimálně závislý na třetích stranách, a můžeme tedy spolehlivě plánovat výrobu i cashflow.

Samozřejmě i nás se situace spojená s nákazou COVID-19 dotkla. Přijali jsme ovšem přísná preventivní a hygienická opatření ve všech kancelářích a provozech odpovídající doporučením místních úřadů. Elektrárny v České republice, na Slovensku a Gruzii vyrábějí téměř bez nutnosti lidského zásahu. Chod elektráren v Chorvatsku je zabezpečen týdenními směnami, které se vzájemně nepotkávají. Vedení poboček v jednotlivých státech je v pravidelném kontaktu s generálním ředitelstvím pomocí standardně používaných moderních technologií (videokonference, vzdálené přístupy, sdílená data apod.). Elektrárny jsou zároveň napojeny na centrální dohledové centrum s nepřetržitým provozem. To zajišťuje bezchybný chod našich elektráren. Naši obchodníci i celý tým BackOffice pracují distančně a nadále obsluhují zákazníky s péčí na jakou jsou zvyklí. Provoz celé firmy je tedy zabezpečen bez jakéhokoliv výpadku či zásadního omezení.

Divize GEEN Development pokračuje ve výstavbě naší třetí biomasové elektrárny v Chorvatsku. I zde máme zabezpečenou výstavbu, financování i dodávky technologií. Vše probíhá dle plánu. Kontinuálně připravujeme i projekt výstavby vodní elektrárny v Gruzii. Zároveň analyzujeme další možnosti akvizic a výstavby.

Naše cenová strategie byla a je i v době potenciální ekonomické recese orientovaná na zajištění dlouhodobé stability. Máme garantované, smluvně dané výkupní ceny energií ze všech zdrojů u nás, na Slovensku, v Chorvatsku i v Gruzii. Dodávky biomasy pro naše chorvatské elektrárny máme zabezpečeny a zároveň díky jejím nízkým cenám uzavíráme další kontrakty za výhodnějších podmínek. Ani tento trend se v blízké budoucnosti nezmění. Tím se náš profit oproti plánům zvyšuje. Díky regulovanému, tedy přehlednému a jasnému prostředí, můžeme dobře plánovat a predikovat vývoj trhu i vlastní expanzi s výhledem na 10 let.

Skupina GEEN má nespornou výhodu v tom, že naše divize pokrývají kompletní cestu elektrické energie od výroby, přes distribuci až k prodeji koncovému zákazníkovi.

GEEN, zabývající se prodejem elektrické energie a plynu koncovým zákazníkům, dnes zajišťují dodávku desítkám tisíc odběrných míst, převážně domácnostem. Díky tomuto rozložení našeho portfolia zákazníků neočekáváme žádné výrazné výkyvy v počtu odběratelů. Ceny energií na trhu jsou navíc aktuálně velmi příznivé a společnost GEEN Sale pomáhá zákazníkům fixovat tyto příznivé ceny na další období. Vnímáme tuto naši službu pro naše odběratele jako mimořádně důležitou a prospěšnou.

S našimi zákazníky nespekulujeme a neriskujeme v energetických aukcích slibujících krátkodobé slevy, ale bez garance stálé ceny. Výkyvy cen energií jsme schopni pokrýt sami bez zatěžování zákazníků častým přeceňováním. To je výhoda firmy s vlastní výrobou elektřiny. Naším cílem je dlouhodobá stabilita.

Sektor energetiky, v němž GEEN působí, vykazuje konstantní růst. Elektřina je strategická komodita, o kterou je a vždy bude zájem. Navíc je zřejmé, že využití obnovitelných zdrojů k její výrobě bude mít stále větší význam. Jsme přesvědčení, že směřování investic právě do tohoto segmentu je správná cesta.

Vážení obchodní partneři, zákazníci, za vše nejlépe hovoří čísla. Proto na závěr uvádíme několik zásadních údajů o firmě. Stávající aktiva firmy jsou cca 5,48 mld. Kč při závazcích cca 2,71 mld. Kč. Průměrná návratnost našich investic je 5,7 let.

Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na další spolupráci

Ing. Aleš Mokrý

Generální ředitel

Vyjádření společnosti GEEN k zemětřesením v Chorvatsku22.3.2020

Rádi bychom touto cestou vyjádřili lítost nad následky nedělního zemětřesení v Chorvatsku, které zasáhlo hlavní město a jeho okolí. Zároveň potvrzujeme, že všechny elektrárny společnosti GEEN v Chorvatsku se nacházejí v dostatečné vzdálenosti od epicentra zemětřesení, takže nedošlo ke zranění ani k jiným škodám nebo přerušení provozu. Všechna zařízení i nadále dodávají potřebnou elektrickou energii do sítě. Obyvatelům zasažené oblasti přejeme hodně sil do následujících dní.

GEEN

Oznámení společnosti GEEN k aktuální situaci15.3.2020

Vážení zákazníci, obchodní partneři,

rádi bychom Vás ujistili, že všechny divize skupiny GEEN ve všech zemích fungují i nadále bez přerušení a jsme Vám plně k dispozici. Díky povaze energetických zdrojů, s nimiž pracujeme, Vám můžeme i v současné mimořádné situaci nabídnout služby a podporu v plném rozsahu.

Pokud nás chcete kontaktovat, využijte prosím standardní kontaktní informace níže.

Děkujeme za spolupráci a přejeme Vám pevné zdraví.

GEEN

 

Druhá elektrárna na biomasu v Chorvatsku spuštěna do ostrého provozu8.12.2019

Již druhým projektem společnosti GEEN na chorvatském trhu je elektrárna Županja. Elektrárna spalující biomasu o výkonu 5 MW nyní ukončila zkušební provoz, v rámci kterého, prokázala bezproblémové fungování. Jedná se o totožnou elektrárnu, jako ve městě Benkovac, kterou provozuje společnost GEEN v Chorvatsku už od roku 2018. Hodnota investice je 1 mld. korun a návratnost
vložených prostředků je 5 let. Nyní společnost připravuje výstavbu třetí takového elektrárny v regionu.

«GEEN» официально запустил гидроэлектростанцию в Грузии, строительство другой планируется12.5.2019

Компания «GEEN» официально запустила в Грузии гидроэлектростанцию Джоноули 1.  Торжественной запуск гидроэлектростанции состоялся в присутствии заместительницы министра экономики и устойчивого развития Натии Турнава, заместителя губернатора Георгия Гонадзе, и грузинских СМИ. Компания в настоящее время разрабатывает проект строительства второй электростанции из планируемого комплекса, находящегося в Грузии.

Гидроэлектростанции упоминаются из прошлогодней засухи16.4.2019

Чешские гидроэлектростанции возвращаются к уровню производства из предыдущих лет

Грузинская гидроэлектростанция Джоноули 1, построенная брненской группой предприятий «GEEN» была успешно введена в эксплуатацию17.2.2019

Испытательная эксплуатация недавно построенной гидроэлектростанции Джоноули 1 в Грузии была беспроблемной. Брненская инвестиционная и инжиниринговая группа «GEEN» завершила строительство гидроэлектростанции в сентябре. Производственная мощность гидроэлектростанции составляет 9 млн. кВтч в год и финансовые вложения в проект превысили 4 миллиона долларов.

Хорошие результаты хозяйственной деятельности группы предприятий «GEEN» за 2018 год30.1.2019

Группа  предприятий «GEEN Holding» в 2018 году достигла оборота 1,5 млрд Кч, завершила три проекта строительства электростанций в Чешской Республике и за границей.

Теплая и солнечная осень оказывает положительное влияние на производство электроэнергии фотавольтаических электростанций5.11.2018

В октябре этого года компания «GEEN Holding» зарегистрировала увеличение производства электроэнергии фотавольтаических электростанций (ФВЭ) почти на 60 % благодаря теплой и солнечной погоде.

Завершено строительство малой ГЭС «Широкая Нива» на реке Опава, электростанция введена в эксплуатацию с начала сентября 2018 года14.10.2018

АО «GEEN Holding» завершило строительство новой МГЭС «Широкая Нива» на реке Опава с установленной мощностью 400 кВт. Гидроэлектростанция находится недалеко от города Брунталь, и выработанная ею электроэнергия гарантирует энергоснабжение приблизительно 340 потребителей.

Строительство тепловых электростанций на биомассе – Хорватия (обновлено)23.9.2018

В сентябре 2018 года была начата опытная эксплуатация хорватской электростанции Бенкова.

Опытная эксплуатация МГЭС Джоноули 123.9.2018

14 сентября 2018 года в присутствии инвесторов и руководства GEEN Development a.s., GEEN Holding a.s., LLC GEEN Georgia и LLC Jonouli 1 была торжественно начата опытная эксплуатация малой гидроэлектростанции Джоноули 1 в Грузии.

Строительство МГЭС Джоноули 1 (обновлено 24.08.2018)23.8.2018

Строительство малой гидроэлектростанции Джоноули 1 мощностью 1,85 MW находится в следующем состоянии: докончен монтаж очистительного оборудования, одновременно проходят бетонные работы на плотине. 

Строительство МГЭС Широкая Нива (обновлено 24.08.2018)23.8.2018

Строительство малой гидроэлектростанции Широкая Нива мощностью 0,4 MW было докончено в конце июля.  

Строительство МГЭС Джоноули 1 (обновлено 13.06.2018)12.6.2018

На строительной площадке МГЭС Джоноули 1 в настоящее время заканчивается монтаж технологического оборудования. 

Строительство МГЭС Широкая Нива (обновлено 13.06.2018)12.6.2018

Малая гидроэлектростанция Широкая Нива на реке Опава находится в финальной фазе строительства. 

Поставка турбин на МГЭС Джоноули 123.4.2018

18 апреля 2018 на строительную площадку малой гидроэлектростанции Джоноули 1 в Грузии были доставлены 2 турбины Френсис из Чешской республики.

Строительство МГЭС Джоноули 1 (обновлено 13.04.2018)12.4.2018

Техническое помещение гидроэлектростанции Джоноули 1 готово для монтажа технологии.

Строительство ГЭС Джоноули 2 – Грузия8.2.2018

В ноябре 2017 группа ГЕЕН выиграла тендер на строительство новой гидроэлектростанции Джоноули 2 в Грузии. Мощность этой электростанции будет 35-40 МВт.

Строительство МГЭС Джоноули 1 (обновлено 17.01.2018)16.1.2018

На МГЭС Джоноули 1 выполняются работы  второго этапа строительства электростанции.

Строительство МГЭС Широкая Нива - декабрь 201721.12.2017

На МГЭС Широкая Нива в настоящее время проходят заключительные работы и подготовка к пробной эксплуатации. 

Новая аквизиция ФВЭ7.12.2017

Новая аквизиция в населенном пункте Острава-Радванице. 

Строительство МГЭС Джоноули 1 (обновлено 7.12.2017)6.12.2017

В октябре и ноябре продолжались строительные работы на МГЭС Джоноули 1 согласно графику проекта. 

Актуальное состояние работ на строительстве МГЭС Широкая Нива22.10.2017

На строительстве  МГЭС Широкая Нива проходят запланированные работы.

Строительство тепловой электростанции на биомассе – Хорватия (обновлено)22.10.2017

Летом 2017 года был начат проект строительства обновительного энергетического источника  электрической энергии 4,96 MWe  в промышленном ареале города Госпич, Хорватия.

Стротельство МГЭС Джоноули 1 – Грузия (обновлено)22.10.2017

В мае 2017 года было начато строительство малой гидроэлектростанции Джоноули 1 в Грузии. 

Новые гидроэлектростанции22.10.2017

Дочерняя компания Ústecká vodní s.r.o. в октябре 2017 стала владельцем 3 малых гидроэлектростанций.

Тепловая электростанция на биомассу10.7.2017

В хорватском Госпиче 20 июня 2017 года было произведено торжественное начало строительства и положение первого камня будущей тепловой электростанции на биомассу.